
Zaujímavosti výplatných známok Kultúrne dedičstvo Slovenska (VI.)
Šiesta časť špecializovaného článku Zaujímavosti výplatných známok Kultúrne dedičstvo Slovenska.
Ing. Miroslav GerecŠiesta časť špecializovaného článku Zaujímavosti výplatných známok Kultúrne dedičstvo Slovenska.
Ing. Miroslav GerecPríspevok z oblasti známkových území zameraný na prítlače ILO používané v roku 1884 na peruánskych známkach.
Ing. Peter Valdner23. pokračovanie seriálu článkov o zbieraní pohľadníc s názvom Malá škola filokartie od Alexandra Urminského - Umelecké diela na pohľadniciach (obohatené o zopár poštových známok rovnakých slovenských umelcov).
Alexander UrminskýZaujímavá poštová história v jednom z našich najväčších miest z pera naslovovzatého odborníka na poštovú históriu a úspešného vystavovateľa na medzinárodnom poli Dr. Juraja Pálku.
Dr. Juraj PálkaĎalší inšpiratívny článok, tentokrát venovaný cukrárstvu a výrobe zákuskov. Nová veľmi zaujímavá téma, ktorá poskytuje množstvo zaujímavých známok, pečiatok a iných filatelistických materiálov. Mňam-mňam...
Petr FenclPríspevok z oblasti známkových území venovaný tzv. spoločným známkam a spoločným vydaniam rôznych štátov.
Ing. Peter Valdner10. pokračovanie seriálu článkov o zbieraní pohľadníc s názvom Malá škola filokartie od Alexandra Urminského - Ako sa orientovať pri zakladaní a budovaní zbierok.
Alexander UrminskýPríspevok z oblasti známkových území o pretlači Occupation Azirbayedjan na ruských výplatných poštových známkach z rokov 1909 - 1917 (česky).
Dr. Pavel Cais9. pokračovanie seriálu článkov o zbieraní pohľadníc s názvom Malá škola filokartie od Alexandra Urminského - Blahoprajné pohľadnice.
Alexander UrminskýPríspevok z oblasti známkových území zameraný na prítlače známok používané na vulkanickom ostrove Isla del Tigre (Amapala) pri tichomorskom pobreží Hondurasu.
Ing. Peter ValdnerInšpiratívny článok venovaný pekárstvu a výrobe chleba, pečiva a iných múčnych výrobkov - ďalšia veľmi zaujímavá téma, ktorá poskytuje množstvo zaujímavých známok, pečiatok a iných filatelistických materiálov.
Petr Fencl8. pokračovanie seriálu článkov o zbieraní pohľadníc s názvom Malá škola filokartie od Alexandra Urminského - Náčrt zbierania pohľadníc v súčasnosti a členenie zbierky pohľadníc.
Alexander UrminskýPrehľad severoamerických známkových území (tiež známkových zemí - ZZ) s ich príslušnými poštovými známkami a mapami, o ktorých ste možno ešte nikdy nepočuli.
Michal Hertlík1. časť štúdie venovanej dejinám mesta Banská Bystrica, so zameraním na historické udalosti a osobnosti, ktoré možno dokumentovať poštovými známkami.
PhDr. Štefan Kollár, PhD7. pokračovanie seriálu článkov o zbieraní pohľadníc s názvom Malá škola filokartie od Alexandra Urminského - Zbieranie pohľadníc v minulosti.
Alexander UrminskýPríspevok z oblasti známkových území zameraný na vopred znehodnotené známky USA známe pod anglickým názvom PRECANCELS.
Ing. Peter ValdnerHľadanie pravdy o údajnej existencii druhého variantu hárčeka Ochrana prírody: Národný park Nízke Tatry.
Vojtech JankovičFarebná fotogaléria starých pohľadníc, ktoré nám pripomínajú zašlú krásu v tých dobách turistami ešte príliš neobjavených Vysokých Tatier.
Rudolf MehéšInformácia (a zopár otvorených otázok) o poštovom lístku poľnej pošty Ruských expedičných oddielov vo Francúzsku počas prvej svetovej vojny.
Simon Horecký6. pokračovanie seriálu článkov o zbieraní pohľadníc s názvom MALÁ ŠKOLA FILOKARTIE od Alexandra Urminského - Pohľadnice v časovom slede - Obdobie I. svetovej vojny, medzivojnové obdobie, II. svetová vojna a jej dozvuky
Alexander UrminskýPríspevok z oblasti známkových území o používaní miestnej príltače v meste Dire Dawa v Etiópii v roku 1911.
Ing. Peter ValdnerZaujímavý seriál článkov "Pozvánka do galérie" venovaných výtvarnému umeniu na poštových známkach a návštevám významných svetových galérií.
Ján UrdaZajatecký poštový lístok z roku 1916 od zaujímavého odosielateľa.
Simon HoreckýPríspevok z oblasti známkových území, ktorý uvádza sériu článkov o známkach britských pobrežných ostrovov (The British Offshore Islands).
Ing. Peter Valdner