Známkové územia - Podnestersko

Príspevok z oblasti známkových území zameraný na históriu a poštovú službu Podnesterska.

29. 03. 2024

Tematická filatelia:
Pozvánka do galérie

Pozvánka do galérie
Autor: Ján Urda
Publikované: 30. 10. 2012 15:31

Zaujímavý seriál článkov "Pozvánka do galérie" venovaných výtvarnému umeniu na poštových známkach a návštevám významných svetových galérií.


Úvodné slovo k seriálu článkov "Pozvánka do galérie":


Dlhší čas sledujem publikačné aktivity Jána Urdu z Martina, ktorý publikuje svoje príspevky na vlastnom internetovom blogu. Venuje sa propagácií krás Slovenska, turistickým výletom a zopár príspevkov venoval aj filatelii. Konkrétne výtvarnému umeniu na poštových známkach, zaujímavým poštovo-historickým dokladom, slovenským známkam a viacerým zaujímavým filatelistickým podujatiam. Pretože si myslím, že jeho príspevky, aj keď písané pre nefilatelistickú verejnosť, majú čo povedať aj filatelistom, rozhodol som sa Jána Urdu osloviť a požiadať o možnosť prevziať ich na náš portál. Súhlasil, rovnako ako vedúci celého blogového systému Karolla Sudoraa, za čo im v mene návštevníkov portálu www.postoveznamky.sk ďakujem.
Po prvotných pokusoch prevziať kompletné články na portál www.postoveznamky.sk som si uvedomil, že to nemá veľký zmysel, lebo obsahujú veľké množstvo obrázkov, ktoré nemá význam duplikovať. Články som sa rozhodol nepreberať, ale len pripojiť internetové linky: Stačí kliknúť a ste v galérii Jána Urdu!

Na úvod som vybral sériu článkov venovanú výtvarnému umeniu na poštových známkach. Verím, že vás, rovnako ako mňa, osloví a pomôže pritiahnuť k zbieraniu tohto fascinujúceho námetu ďalších zberateľov. Ako máte možnosť vidieť, známok (a iných filatelistických dokladov) k tejto téme je skutočne dostatok. Preto verím, že si každý dokáže vybrať to čo sa mu páči a zaujíma ho.

Seriál článkov "Pozvánka do galérie":


Súvisiace články:

(Ďalšie články z blogu Jána Urdu voľne súvisiace s tematikou výtvarných diel a galérií.)

Autor: Ján Urda

Filatelistickí partneri

POFIS - Poštová filatelistická služba
EXPONET - Virtuálna medzinárodná filatelistická výstava
Slovenská spoločnosť olympijských a športových zberateľov
Filaso.cz ...alebo filatelisti pre seba
OLYMPSPORT - Česká asociácia pre olympijskú a športovú filateliu
ZSF - Zväz slovenských filatelistov