![](/images/nahlady/Ruske_a_sovietske_znamky_Luzskij_Sovdep_s_nahladc_velky_303.jpg)
Ruské a sovietske známky - Lužskij sovdep (čes.)
Odborný článok o miestnom vydaní známok v meste LUGA v Petrohradskej oblasti v roku 1918.
Vladimír ŠulcOdborný článok o miestnom vydaní známok v meste LUGA v Petrohradskej oblasti v roku 1918.
Vladimír ŠulcPoznatky k výplatnej známke Pofis č. 580 - Kultúrne dedičstvo Slovenska: Krásnohorské Podhradie - Mauzóleum Andrášiovcov.
Rudolf ŠulejČlánok venovaný tzv. revolučným známkam na postupne oslobodzovanom československom území v rokoch 1944 a 1945.
Ing. Peter ValdnerPohľad na výstavu „VEĽKÁ VOJNA V NAŠICH ŽIVOTOCH", ktorá nie je organizovaná poštovým múzeom, ale má čo povedať a ukázať aj zberateľom pohľadníc a poštovej histórie.
PhDr. Štefan Kollár, PhD.Príspevok o známkach známkového územia Corn Island (a Mosquitia) pri pobreží Strednej Ameriky.
Ing. Peter ValdnerUkážky variantov kupónov a niektoré výrazné výrobné chyby príležitostnej poštovej známky Dejiny colníctva, ktorá vyšla v špeciálnej úprave tlačového listu.
Rudolf Šulej (Popis známky a hárčekovej upravy doplnil pplk. Ing. Marcel Šuštiak, Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky)Príspevok z oblasti známkových území zameraný na štát Izrael a jeho geopolitické zmeny.
Ing. Peter ValdnerRecenzia knižnej publikácie A MAGYAR BÉLYEG TÖRTÉNETE (DEJINY MAĎARSKEJ ZNÁMKY), ktorá vyšla v Budpaešti v roku 2010.
PhDr. Štefan Kollár, PhD.Jedenásta časť špecializovaného článku Zaujímavosti výplatných známok Kultúrne dedičstvo Slovenska.
Ing. Miroslav GerecOdborný článok venovaný aktuálnym trendom v tematickej filatelii, ktorý vysvetľuje, čo môže (presnejšie musí) tematický vystavovateľ urobiť, aby bol jeho tematický exponát úspešný a zaujímavý.
Vojtech JankovičŠtudijný článok venovaný ochranným prvkom použitých pri tlači slovenských poštových známok a celín.
Rudolf ŠulejInšpiratívny študijný článok venovaný detailnému tematickému výskumu slovenských filatelistických materiálov a súvisiacich odborných a historických podkladov, ktoré vedú k prekvapivým záverom.
Igor BanásNámet "voda" je široká téma s množstvom poštových známok a iného filatelistického materiálu vhodná na tematické spracovanie.
Jordi Quintana CompteČlánok renomovaného zberateľa a autora vynikajúcich súťažných exponátov venovaný regionálnemu pohľadu na tvorbu poštovo-historickej zbierky, resp. výstavného exponátu na príklade Spiša v pomerne veľmi zaujímavom období rokov 1938 – 1948, bohatom na mnohé historické udalosti.
František DivokReportáž z národného kola Filatelistickej olympiády na tému Šport v Belušských Slatinách doplnená ukážkami miniexponátov detí z bratislavských krúžkov mladých filatelistov.
Daniela Schmidtová (s použitím fotografií od Jána Mičku)Inšpiratívna pripomienka 100. výročia vypuknutia 1. svetovej vojny očami zberateľa pohľadníc.
Alexander UrminskýPriebežne aktualizovaný emisný plán slovenských poštových známok na rok 2014.
Vojtech JankovičPríspevok z oblasti známkových území zameraný na miestne prítlače C.E. používané v juhoamerickom Ekvádore v roku 1907.
Ing. Peter ValdnerHodnotenie výstavy „100 rokov od VEĽKEJ VOJNY“ z muzeologického hľadiska od PhDr. Štefana Kollára, PhD.
PhDr. Štefan Kollár, PhDPríspevok z oblasti známkových území o miestnych známkach Ekvádoru s ochrannou príltačou z roku 1902.
Ing. Peter ValdnerFilatelistický pohľad na zberateľský námet triatlon - inšpirácia pre tých, ktorým tento šport učaroval a chcú si ho uložiť aj do albumu. Hľadanie odpovedí na otázku: Ktorá bola prvá?
Vojtech JankovičSpráva slovenského komisára výstavy HUNFILA 2014 o historickom úspechu exponátov slovenských vystavovateľov.
Ing. Péter Csicsay (autor fotografií Ing. Martin Jurkovič)Príspevok z oblasti známkových území zameraný na krátko trvajúcu súkromnú bicyklovú doručovaciu službu v meste Timaru na juhu Nového Zélandu.
Ing. Peter ValdnerDesiata časť špecializovaného článku Zaujímavosti výplatných známok Kultúrne dedičstvo Slovenska.
Ing. Miroslav Gerec