Čo je to ФИШЕР?
Zaujímavý, priam bádateľský, článok o pôvode nápisu ФИШЕР na okrajoch hárkov sovietskych poštových známok (česky).
Ing. Alois VávraZaujímavý, priam bádateľský, článok o pôvode nápisu ФИШЕР na okrajoch hárkov sovietskych poštových známok (česky).
Ing. Alois VávraDeviata časť špecializovaného článku Zaujímavosti výplatných známok Kultúrne dedičstvo Slovenska.
Ing. Miroslav GerecPríspevok z oblasti známkových území zameraný na emisiu prvých afganských známok z rokov 1891 - 1900.
Jaromír PetříkNávrh nového konceptu Filatelistickej olympiády mladých filatelistov ZSF, ktorý vychádza z dlhoročných skúseností autora, či už ako účastníka FO alebo neskôr ako úspešného vystavovateľa a porotcu.
Vojtech JankovičPríspevok z cyklu "Čo zbierame?" venovaný tematickému zbieraniu novej oblasti filatelie, ktorou sú prítlačové personalizované kupóny pri poštových známkach.
Vojtech JankovičPríspevok z oblasti známkových území zameraný na emisiu afganských známok z rokov 1880 - 1890.
Jaromír Petřík, Ing. Jiří ČernýPríspevok z oblasti známkových území zameraný na emisiu prvých afganských známok, tzv. tigrích hláv, z rokov 1871 - 1878.
Jaromír Petřík, Ing. Jiří Černý16. pokračovanie seriálu článkov o zbieraní pohľadníc s názvom Malá škola filokartie od Alexandra Urminského - Šport.
Alexander UrminskýČlánok venovaný jednému z najväčších svetových zberateľov poštových známok a jeho zbierke Afganistanu 19. storočia.
Jaromír PetříkPríspevok z oblasti známkových území zameraný na jednu emisiu poštových známok vydanú v roku 1928 pre použitie v čínskych provinciách Č´li (Chihli) a Šantung (Shantung).
Marián KováčEtický filatelistický kódex Svetovej poštovej únie, ktorý určuje vydávanie a používanie filatelistických produktov v členských krajinách Svetovej poštovej únie.
Vojtech JankovičZaujímavá celistvosť prepravená zo Sovietskeho zväzu pravdepodobne diplomatickou poštou v období II. svetovej vojny.
Simon Horecký15. pokračovanie seriálu článkov o zbieraní pohľadníc s názvom Malá škola filokartie od Alexandra Urminského - Umelecké pohľadnice.
Alexander UrminskýPríspevok z oblasti známkových území zameraný na poštové známky používané na atlantických ostrovoch, ktoré patria Veľkej Británii.
Ing. Peter ValdnerNové číslo filatelistického informačného bulletinu Spoločenstva zberateľov filatelistických materiálov s kresťanskou tematikou na Slovensku SV. GABRIEL.
Ján Vallo (redaktor)Príspevok z oblasti známkových území zameraný na poštové známky používané v nezávislom Bahawalpure v roku 1947.
Ing. Peter ValdnerÚvahy zväzového znalca nad nálezom celého tlačového listu neupotrebených známok falošného Hlinku.
Bohumil Synek, člen komisie znalcov a expertov ZSFPríspevok o tom ako môže "bežný človek" ovplyvniť slovenskú známkovú tvorbu návrhom vlastných námetov poštových známok a tiež o iných možnostiach ako dostať vlastné námety do sveta pomocou oficiálnych poštových produktov Slovenskej pošty, a.s.
Vojtech Jankovič14. pokračovanie seriálu článkov o zbieraní pohľadníc s názvom Malá škola filokartie od Alexandra Urminského - Technika.
Alexander UrminskýPríspevok z oblasti známkových území zameraný na miestne provizórne známky používané v etiópskom meste Harar v roku 1905.
Ing. Peter ValdnerPriebežne aktualizovaný emisný plán slovenských poštových známok na rok 2013.
Vojtech JankovičÔsma časť špecializovaného článku Zaujímavosti výplatných známok Kultúrne dedičstvo Slovenska.
Ing. Miroslav Gerec13. pokračovanie seriálu článkov o zbieraní pohľadníc s názvom Malá škola filokartie od Alexandra Urminského - Príroda.
Alexander UrminskýČlánok venovaný tematickému pohľadu na poštové známky a iné filatelistické materiály súvisiace s počítačmi - s históriou ich vývoja a rôznych foriem využitia v každodennom živote.
Mgr. Ján Mička (text), Vojtech Jankovič (sprievodné obrázky)