Deň poštovej známky a filatelie 2023 v Bratislave

Pozvanie na slávnostné stretnutie ku Dňu poštovej známky a filatelie spojené s odovzdávaním ceny Ministra dopravy Slovenskej republiky a ceny Generálneho riaditeľa Slovenskej pošty v podobe krištáľovej známky.

18. 12. 2023

Nové vydania, inaugurácie, najkrajšie známky, súťaže:
Hlasovanie o najkrajšiu poštovú známku EUROPA 2019

Hlasovanie o najkrajšiu poštovú známku EUROPA 2019
Autor: Vojtech Jankovič
Zdroj: www.posteurop.org
Publikované: 16. 05. 2019 16:37

Anketa o najkrajšiu poštovú známku spoločného emisného radu EUROPA 2019 s témou NÁRODNÉ VTÁKY


EUROPA


Nezisková organizácia PostEurop, založená v roku 1993 za účelom reprezentovať záujmy európskych poštových prevádzkovateľov, vyhlasuje medzinárodnú anketu "The 2019 EUROPA Stamps Competition" o najkrajšiu poštovú známku spoločného emisného radu EUROPA 2019, tento rok s podtitulom Národné vtáky. Anketa je vyhlasovaná každoročne od roku 2002 a tento rok si možno vybrať spomedzi 54 zaradených poštových známok európskych krajín a priľahlých území vrátane slovenskej poštovej známky EUROPA 2019: Vzácne vtáky - krakľa belasá.

Uvidíme ako slovenská známka obstojí, keď si opäť raz vydavateľ slovenských poštových známok pozmenil zadanie a namiesto (typického) NÁRODNÉHO vtáka, ktorého bežne vidno a ľudia sa s nim ako "národným" stotožňujú, vybral (takmer neznámeho) VZÁCNEHO vtáka, ktorého prakticky nikto nikdy nevidel a tak sa s ním ako "národným" ťažko možno stotožniť. Že by opäť raz prílišná snaha súťaž vyhrať a preto zobrazenie "krásneho" farebného vtáka?
Možno sa to javí ako drobnosť, no zdá sa mi nefér voči ostatným poštovým správam vybrať si atraktívneho vzácneho vtáka namiesto bežnejšieho, ktorý je na zobrazenie omnoho náročnejší...


Poštová známka EUROPA 2019: Vzácne vtáky - krakľa belasá


Hlasovanie je verejné a môže sa ho zúčastniť každý na adrese The 2019 EUROPA Competition do 9. septembra 2019.

Ďalšie informácie o organizácii PostEurop, o jej aktivitách na podporu poštovej prevádzky a zbierania poštových známok vrátane prehľadu všetkých doteraz vydaných poštových známok emisného radu EUROPA a prehľadu doterajších víťazov ankety o najkrajšiu poštovú známku EUROPA nájdete na internetovej stránke spoločnosti: PostEurop. Tiež tam môžete nájsť témy spoločného emisného radu EUROPA na ďalšie roky:

  • 2020 - Staroveké poštové trasy (Ancient Postal Routes)

Ďalšie informácie o vydávaní a zbieraní poštových známok EUROPA nájdete napríklad aj na internetovom blogu: EUROPA Stamps.


Autor: Vojtech Jankovič

Filatelistickí partneri

POFIS - Poštová filatelistická služba
EXPONET - Virtuálna medzinárodná filatelistická výstava
Slovenská spoločnosť olympijských a športových zberateľov
Filaso.cz ...alebo filatelisti pre seba
OLYMPSPORT - Česká asociácia pre olympijskú a športovú filateliu
ZSF - Zväz slovenských filatelistov