02. 10. 2023

New releases, inaugurations, the most beautiful stamps, competitions:
Voting for the most beautiful postage stamp EUROPA 2019

Voting for the most beautiful postage stamp EUROPA 2019
Author: Vojtech Jankovič
Source: www.posteurop.org
Published: 16. 05. 2019 16:37

Angličtina / English

Use translation by Google Translate (no guarantee).

Public voting for the most beautiful postage stamp of the EUROPA 2019 stamps entries for the theme NATIONAL BIRDS


EUROPA


Nezisková organizácia PostEurop, založená v roku 1993 za účelom reprezentovať záujmy európskych poštových prevádzkovateľov, vyhlasuje medzinárodnú anketu "The 2019 EUROPA Stamps Competition" o najkrajšiu poštovú známku spoločného emisného radu EUROPA 2019, tento rok s podtitulom Národné vtáky. Anketa je vyhlasovaná každoročne od roku 2002 a tento rok si možno vybrať spomedzi 54 zaradených poštových známok európskych krajín a priľahlých území vrátane slovenskej poštovej známky EUROPA 2019: Vzácne vtáky - krakľa belasá.

Uvidíme ako slovenská známka obstojí, keď si opäť raz vydavateľ slovenských poštových známok pozmenil zadanie a namiesto (typického) NÁRODNÉHO vtáka, ktorého bežne vidno a ľudia sa s nim ako "národným" stotožňujú, vybral (takmer neznámeho) VZÁCNEHO vtáka, ktorého prakticky nikto nikdy nevidel a tak sa s ním ako "národným" ťažko možno stotožniť. Že by opäť raz prílišná snaha súťaž vyhrať a preto zobrazenie "krásneho" farebného vtáka?
Možno sa to javí ako drobnosť, no zdá sa mi nefér voči ostatným poštovým správam vybrať si atraktívneho vzácneho vtáka namiesto bežnejšieho, ktorý je na zobrazenie omnoho náročnejší...


Poštová známka EUROPA 2019: Vzácne vtáky - krakľa belasá


Hlasovanie je verejné a môže sa ho zúčastniť každý na adrese The 2019 EUROPA Competition do 9. septembra 2019.

Ďalšie informácie o organizácii PostEurop, o jej aktivitách na podporu poštovej prevádzky a zbierania poštových známok vrátane prehľadu všetkých doteraz vydaných poštových známok emisného radu EUROPA a prehľadu doterajších víťazov ankety o najkrajšiu poštovú známku EUROPA nájdete na internetovej stránke spoločnosti: PostEurop. Tiež tam môžete nájsť témy spoločného emisného radu EUROPA na ďalšie roky:

  • 2020 - Staroveké poštové trasy (Ancient Postal Routes)

Ďalšie informácie o vydávaní a zbieraní poštových známok EUROPA nájdete napríklad aj na internetovom blogu: EUROPA Stamps.


Author: Vojtech Jankovič

Philatelic partners

POFIS - Postal philatelic service
EXPONET - Virtual international philatelic exhibition
Slovak Society of Olympic and Sports Collectors
Filaso.cz ...or philatelists for themselves
OLYMPSPORT - Czech Association for Olympic and Sport Philately
ZSF - Union of Slovak Philatelists