Celoslovenská filatelistická burza s medzinárodnou účasťou v Leviciach

Pozvanie na veľkú celoslovenskú filatelistickú burzu s medzinárodnou účasťou v Leviciach.

10. 03. 2024

Nové vydania, inaugurácie, najkrajšie známky, súťaže:
Najväčší Slovák ako novinka pre zberateľov

Najväčší Slovák ako novinka pre zberateľov
Autor: Bc. Jakub Cigánik
Publikované: 19. 09. 2022 21:51

Informácia o zberateľskej novinke s portrétom M. R. Štefánika, ktorá otvára novú edíciu venovanú slovenským osobnostiam spoločenského, kultúrneho a politického života.


Najväčší Slovák ako novinka pre zberateľov


V týchto dňoch uzrela svetlo sveta novinka pre zberateľov s vyobrazením najväčšieho Slováka v našich dejinách - Milana Rastislava Štefánika.

I napriek tomu, že táto osobnosť v súčasnosti neoslavuje žiadne jubileum, vydavateľ tohto skvostu si povedal, podľa citátu M. R. Štefánika "Nič mi nebolo nemožné, lebo som chcel!", že chce vydať poctu tejto veľkej osobnosti a tak sa aj stalo.

Novinka je vydávaná v reprezentačnom ochrannom foldri ako prvý produkt z radu ďalších významných osobností, ktoré sa chystá spoločnosť Memo Euro vydávať na tejto kvalitatívne najvyššej grafickej úrovni spracovania v budúcich rokoch - budú venované osobnostiam vzhľadom na ich spoločenský, kultúrny, či politický význam.

Produkt je grafika s charakterom papierovej bankovky, ktorá nesie všetky zodpovedajúce výrobné atribúty a ochranné prvky: bavlnený papier s priesvitkou (vodoznakom) lipovej ratolesti a ďalšie ochranné prvky ako je priama 5-farebná tlač plus oceľorytina portrétu, ktorá je významným prvkom ochrany proti falšovaniu, ochranný strieborný prúžok a použitie UV farby.

Najväčší Slovák ako novinka pre zberateľov


Autorom výtvarného návrhu a rytiny portrétu je akademický maliar a dlhoročný významný známkový tvorca Rudolf Cigánik.

Ako sám autor hovorí, bola to pre neho veľká výzva a zároveň česť podieľať sa na takomto diele. Na produkte sa autor podieľal spoločne so synom Adamom, ktorý vytvoril tlačové podklady pre vytvorenie grafického listu.

Dielo vyšlo v náklade 3 000 kusov a jeho tlač bola realizovaná v špičkovej Státní tiskárne cenin STC Praha s 90-ročnou tradíciou tlače bankových produktov a pod prísnym tlačovým dozorom nad kvalitou a množstvom vytlačených kusov, čo zaručuje garantovaný počet a kvalitu.

Všetky informácie o produkte ako i možnosť objednávky nájdete na www.memoeuro.sk.


Autor: Bc. Jakub Cigánik

Filatelistickí partneri

POFIS - Poštová filatelistická služba
EXPONET - Virtuálna medzinárodná filatelistická výstava
Slovenská spoločnosť olympijských a športových zberateľov
Filaso.cz ...alebo filatelisti pre seba
OLYMPSPORT - Česká asociácia pre olympijskú a športovú filateliu
ZSF - Zväz slovenských filatelistov