80. výročie Karpatsko-duklianskej operácie

Príležitostná poštová známka vydaná pri príležitosti 80. výročia Karpatsko-duklianskej operácie.

28. 08. 2024

Výstavy, veľtrhy - informácie, reportáže, propagácia:
Zberateľský sviatok v Inchebe

Zberateľský sviatok v Inchebe
Autor: Mgr. Martina Macková (hovorkyňa Incheba, a.s.)
Zdroj: www.incheba.sk
Publikované: 29. 05. 2014 21:10
Aktualizované: 05. 06. 2014 21:10

Pozvánka na Bratislavské zberateľské dni 2014 v Inchebe v Bratislave.

Známky, mince, telefónne karty, starožitnosti, pohľadnice, minerály, ale aj rôzne iné predmety od výmyslu sveta – fantázii sa medze nekladú. Zberateľstvo je pre mnohých ľudí vášeň, koníček, ale aj spôsob investovania a uchovávania hodnoty.


Bratislavské zberateľské dni 2014


Ak patríte medzi zanietených zberateľov, určite nevynechajte Bratislavské zberateľské dni v Inchebe 6. a 7. júna. Podujatie, na ktoré mieria zberatelia z celého sveta, aj tento rok láka svojou ponukou a sprievodným programom. Lahôdkou bude dražba najvzácnejšej československej obehovej mince – päťhaliernika z roku 1924. Naposledy zaň dal záujemca v Česku 500 000 českých korún; teraz bude vyvolávacia cena stanovená na 10 000 Eur. V ponuke budú aj takmer všetky vzácnejšie československé obehové mince z rokov 1918 – 1993.


Bratislavské zberateľské dni 2014


Ak máte doma zbierku známok a radi by ste vedeli, aká je jej hodnota, neváhajte využiť bezplatné služby odborníkov zo Zväzu slovenských filatelistov, ktorí vám zbierky ochotne ohodnotia. Svoje zbierky však budete môcť aj doplniť o mnohé zaujímavé kúsky, ktoré prinesú jednotliví vystavovatelia. Slovenská pošta napríklad predstaví novú známku v rámci emisného radu „Liečivé rastliny“, ktorej motívom bude púpava. Tešiť sa môžete aj na predstavenie novej známky EUROPA 2014, ktorej motívom sú národné hudobné nástroje. Navyše si budete môcť nechať vyrobiť známku, ku ktorej je pripojený tzv. personalizovaný kupón. Na ten si každý môže vybrať fotografiu alebo obrázok podľa vlastného výberu.


Bratislavské zberateľské dni 2014


Nenechajte si ujsť ani pozoruhodnú zbierku zberateľa Vojtecha Jankoviča s názvom „My Life as a Bicycle“. Ide o tematický exponát venovaný bicyklu, jeho histórii, vývoju, výrobe a rôznym formám jeho použitia. Okrem použitia vzácneho filatelistického materiálu (poštové známky, obálky, pečiatky a pod.), vyniká svojím tematickým spracovaním, ktoré pripomína encyklopédiu ilustrovanú známkami. Na najvyšších svetových filatelistických výstavách exponát pravidelne získava zlaté medaily.


Bratislavské zberateľské dni 2014


Zabavia sa aj deti, ktoré budú môcť pozdraviť svojich kamarátov alebo známych korešpondenčným lístkom, na ktorý otlačia obrázok vlastnoručne vyrytý do prichystaných linoleových doštičiek. Detská pošta a Poštové múzeum svojimi exponátmi a programom potešia nielen malých, ale i veľkých.

Nenechajte si preto ujsť Bratislavské zberateľské dni v Inchebe 6. a 7 júna.


Bratislavské zberateľské dni 2014


Autor: Mgr. Martina Macková (hovorkyňa Incheba, a.s.)

Filatelistickí partneri

POFIS - Poštová filatelistická služba
EXPONET - Virtuálna medzinárodná filatelistická výstava
Slovenská spoločnosť olympijských a športových zberateľov
Filaso.cz ...alebo filatelisti pre seba
OLYMPSPORT - Česká asociácia pre olympijskú a športovú filateliu
ZSF - Zväz slovenských filatelistov