Informal friendly meeting of meeting of stamp and postcard collectors in Bratislava

Invitation to an informal friendly meeting of stamp and postcard collectors organized by the Philatelic Club KF 51–34 in Bratislava in cooperation with the Union of Slovak Philatelists (ZSF) and the philatelic information portal www.postoveznamky.sk.

24. 04. 2024

Exhibitions, fairs - information, reports, promotion:
Collector feast in Incheba

Collector feast in Incheba
Author: Mgr. Martina Macková (hovorkyňa Incheba, a.s.)
Source: www.incheba.sk
Published: 29. 05. 2014 21:10
Updated: 05. 06. 2014 21:10

Angličtina / English

Use translation by Google Translate (no guarantee).

Pozvánka na Bratislavské zberateľské dni 2014 v Inchebe v Bratislave.

Známky, mince, telefónne karty, starožitnosti, pohľadnice, minerály, ale aj rôzne iné predmety od výmyslu sveta – fantázii sa medze nekladú. Zberateľstvo je pre mnohých ľudí vášeň, koníček, ale aj spôsob investovania a uchovávania hodnoty.


Bratislavské zberateľské dni 2014


Ak patríte medzi zanietených zberateľov, určite nevynechajte Bratislavské zberateľské dni v Inchebe 6. a 7. júna. Podujatie, na ktoré mieria zberatelia z celého sveta, aj tento rok láka svojou ponukou a sprievodným programom. Lahôdkou bude dražba najvzácnejšej československej obehovej mince – päťhaliernika z roku 1924. Naposledy zaň dal záujemca v Česku 500 000 českých korún; teraz bude vyvolávacia cena stanovená na 10 000 Eur. V ponuke budú aj takmer všetky vzácnejšie československé obehové mince z rokov 1918 – 1993.


Bratislavské zberateľské dni 2014


Ak máte doma zbierku známok a radi by ste vedeli, aká je jej hodnota, neváhajte využiť bezplatné služby odborníkov zo Zväzu slovenských filatelistov, ktorí vám zbierky ochotne ohodnotia. Svoje zbierky však budete môcť aj doplniť o mnohé zaujímavé kúsky, ktoré prinesú jednotliví vystavovatelia. Slovenská pošta napríklad predstaví novú známku v rámci emisného radu „Liečivé rastliny“, ktorej motívom bude púpava. Tešiť sa môžete aj na predstavenie novej známky EUROPA 2014, ktorej motívom sú národné hudobné nástroje. Navyše si budete môcť nechať vyrobiť známku, ku ktorej je pripojený tzv. personalizovaný kupón. Na ten si každý môže vybrať fotografiu alebo obrázok podľa vlastného výberu.


Bratislavské zberateľské dni 2014


Nenechajte si ujsť ani pozoruhodnú zbierku zberateľa Vojtecha Jankoviča s názvom „My Life as a Bicycle“. Ide o tematický exponát venovaný bicyklu, jeho histórii, vývoju, výrobe a rôznym formám jeho použitia. Okrem použitia vzácneho filatelistického materiálu (poštové známky, obálky, pečiatky a pod.), vyniká svojím tematickým spracovaním, ktoré pripomína encyklopédiu ilustrovanú známkami. Na najvyšších svetových filatelistických výstavách exponát pravidelne získava zlaté medaily.


Bratislavské zberateľské dni 2014


Zabavia sa aj deti, ktoré budú môcť pozdraviť svojich kamarátov alebo známych korešpondenčným lístkom, na ktorý otlačia obrázok vlastnoručne vyrytý do prichystaných linoleových doštičiek. Detská pošta a Poštové múzeum svojimi exponátmi a programom potešia nielen malých, ale i veľkých.

Nenechajte si preto ujsť Bratislavské zberateľské dni v Inchebe 6. a 7 júna.


Bratislavské zberateľské dni 2014


Author: Mgr. Martina Macková (hovorkyňa Incheba, a.s.)

Philatelic partners

POFIS - Postal philatelic service
EXPONET - Virtual international philatelic exhibition
Slovak Society of Olympic and Sports Collectors
Filaso.cz ...or philatelists for themselves
OLYMPSPORT - Czech Association for Olympic and Sport Philately
ZSF - Union of Slovak Philatelists