Aktuálne novinky a nové materiály v odbornej sekcii SLOVACIKÁ - 3/2023

Prehľad aktuálnych noviniek a nových materiálov v sekcii SLOVACIKÁ.

29. 12. 2023

Rozhovory a spoločenská kronika:
Rozhovor o zbieraní známok a filatelii v jednom z najčítanejších slovenských internetových médií

Rozhovor o zbieraní známok a filatelii v jednom z najčítanejších slovenských internetových médií
Autor: Vojtech Jankovič
Publikované: 27. 09. 2012 09:33

Rozhovor o zbieraní známok a filatelii, ktorý ide trochu viac do hĺbky a ukazuje aj laikovi, čo všetko filatelisti zbierajú a v čom je krása tejto ušľachtilej záľuby.

Pred niekoľkými dňami som si opätovne prezeral zaujímavý blog známeho slovenského filatelistu a náruživého turistu Jána Urdu, ktorý odporúčam aj vám: FILATELIA - svet poznania. Pretože sa mi niektoré (takmer všetky!) jeho príspevky venované propagácii filatelie páčili, oslovil som ho s prosbou o povolenie zverejniť ich na našom portáli www.postoveznamky.sk. Okamžite kladne zareagoval a keďže pritom oslovil aj šéfa blogu na SME Karla Sudora, vznikla myšlienka, či by sa nenašiel niekto, kto by poskytol rozhovor o filatelii a zbieraní poštových známok pre internetové vydanie SME, ktorý by oslovil aj laickú (t.j. filatelisticky nevzdelanú) verejnosť. A keďže Karol Sudor je rýchly človek (v pozitívnom slova zmysle, samozrejme) a ja som bol naporúdzi, slovo dalo slovo, a vy si môžete prečítať ako to celé dopadlo: Najdrahšia známka stojí milióny, Husák nemá hodnotu (v nadpise sa nezaprie skúsený bloger a redaktor!).


Rozhovor o zbieraní známok a filatelii v jednom z najčítanejších slovenských internetových médií


Poznámka:
Prosím, neberte tento príspevok a citovaný rozhovor ako snahu o moje sebaprezentovanie. Jednoducho som bol v správnom čase na správnom mieste a redaktora táto téma zaujala. Veď kto iný by mal robiť osvetu ak nie tí, ktorí sú v strede diania?! Omnoho dôležitejšie je takéto informácie šíriť ďalej medzi ľudí, lebo práve nevedomosť "laikov" spôsobuje, že na filateliu sa nazerá s dešpektom a naše rady rednú... By ste neverili ako fotograf, mladý chalan, ktorý ma prišiel fotiť pre tento rozhovor, zareagoval, keď uvidel môj exponát a rôzne (hlavne neznámkové) doklady v ňom. Ihneď si ho chcel prezrieť, len nebol čas, lebo išiel fotiť iné zaujímavosti (tuším v parlamente). Chce to len správny prístup, využitie tých správnych komunikačných kanálov a dejú sa divy...


Autor: Vojtech Jankovič

Filatelistickí partneri

POFIS - Poštová filatelistická služba
EXPONET - Virtuálna medzinárodná filatelistická výstava
Slovenská spoločnosť olympijských a športových zberateľov
Filaso.cz ...alebo filatelisti pre seba
OLYMPSPORT - Česká asociácia pre olympijskú a športovú filateliu
ZSF - Zväz slovenských filatelistov