Public poll for the most beautiful Slovak postage stamp of 2023

Information about the Public poll for the most beautiful Slovak postage stamp and first day cover (FDC) issued in 2023.

25. 04. 2024

Interviews and social news:
Interview about the collecting of postage stamps and philately in one of the most popular Slovak internet media

Interview about the collecting of postage stamps and philately in one of the most popular Slovak internet media
Author: Vojtech Jankovič
Published: 27. 09. 2012 09:33

Angličtina / English

Use translation by Google Translate (no guarantee).

Rozhovor o zbieraní známok a filatelii, ktorý ide trochu viac do hĺbky a ukazuje aj laikovi, čo všetko filatelisti zbierajú a v čom je krása tejto ušľachtilej záľuby.

Pred niekoľkými dňami som si opätovne prezeral zaujímavý blog známeho slovenského filatelistu a náruživého turistu Jána Urdu, ktorý odporúčam aj vám: FILATELIA - svet poznania. Pretože sa mi niektoré (takmer všetky!) jeho príspevky venované propagácii filatelie páčili, oslovil som ho s prosbou o povolenie zverejniť ich na našom portáli www.postoveznamky.sk. Okamžite kladne zareagoval a keďže pritom oslovil aj šéfa blogu na SME Karla Sudora, vznikla myšlienka, či by sa nenašiel niekto, kto by poskytol rozhovor o filatelii a zbieraní poštových známok pre internetové vydanie SME, ktorý by oslovil aj laickú (t.j. filatelisticky nevzdelanú) verejnosť. A keďže Karol Sudor je rýchly človek (v pozitívnom slova zmysle, samozrejme) a ja som bol naporúdzi, slovo dalo slovo, a vy si môžete prečítať ako to celé dopadlo: Najdrahšia známka stojí milióny, Husák nemá hodnotu (v nadpise sa nezaprie skúsený bloger a redaktor!).


Rozhovor o zbieraní známok a filatelii v jednom z najčítanejších slovenských internetových médií


Poznámka:
Prosím, neberte tento príspevok a citovaný rozhovor ako snahu o moje sebaprezentovanie. Jednoducho som bol v správnom čase na správnom mieste a redaktora táto téma zaujala. Veď kto iný by mal robiť osvetu ak nie tí, ktorí sú v strede diania?! Omnoho dôležitejšie je takéto informácie šíriť ďalej medzi ľudí, lebo práve nevedomosť "laikov" spôsobuje, že na filateliu sa nazerá s dešpektom a naše rady rednú... By ste neverili ako fotograf, mladý chalan, ktorý ma prišiel fotiť pre tento rozhovor, zareagoval, keď uvidel môj exponát a rôzne (hlavne neznámkové) doklady v ňom. Ihneď si ho chcel prezrieť, len nebol čas, lebo išiel fotiť iné zaujímavosti (tuším v parlamente). Chce to len správny prístup, využitie tých správnych komunikačných kanálov a dejú sa divy...


Author: Vojtech Jankovič

Philatelic partners

POFIS - Postal philatelic service
EXPONET - Virtual international philatelic exhibition
Slovak Society of Olympic and Sports Collectors
Filaso.cz ...or philatelists for themselves
OLYMPSPORT - Czech Association for Olympic and Sport Philately
ZSF - Union of Slovak Philatelists