XVII. Letné paralympijské hry Paríž 2024 - Lukostreľba

Príležitostná poštová známka vydaná pri príležitosti konania XVII. Letných paralympijských hier Paríž 2024 s námetom lukostreľby.

28. 06. 2024

Nové vydania, inaugurácie, najkrajšie známky, súťaže:
Hlasovanie o najkrajšiu poštovú známku EUROPA 2012

Hlasovanie o najkrajšiu poštovú známku EUROPA 2012
Autor: Vojtech Jankovič
Publikované: 07. 05. 2012 15:39

Anketa o najkrajšiu poštovú známku spoločného emisného radu EUROPA 2012: Návšteva...


EUROPA


Nezisková organizácia PostEurop, založená v roku 1993 za účelom reprezentovať záujmy európskych poštových prevádzkovateľov, vyhlasuje medzinárodnú anketu "The 2012 EUROPA Stamps Competition" o najkrajšiu poštovú známku spoločného emisného radu EUROPA 2012, tento rok s podtitulom "Návšteva...". Anketa je vyhlasovaná každoročne od roku 2002 a tento rok si možno vybrať spomedzi 53 zaradených poštových známok európskych krajín a priľahlých území vrátane slovenskej poštovej známky EUROPA 2012: Návšteva.... Uvidíme ako obstojí...

Hlasovanie je verejné a môže sa ho zúčastniť každý na adrese The 2012 EUROPA Stamps Competition. Výsledky ankety budú vyhlásené 13. júna 2012 na PostEurop Philatelic Forum v Paríži, ktorý sa bude konať v rámci filatelistickej výstavy Salon du Timbre 2012 - Planète Timbre.

Ďalšie informácie o organizácii PostEurop, o jej aktivitách na podporu poštovej prevádzky a zbierania poštových známok vrátane prehľadu všetkých doteraz vydaných poštových známok emisného radu EUROPA a prehľadu doterajších víťazov ankety o najkrajšiu poštovú známku EUROPA nájdete na internetovej stránke spoločnosti: PostEurop. Tiež tam môžete nájsť témy spoločného emisného radu EUROPA na ďalšie roky: 2013 - Poštové vozidlo a 2014 - národné hudobné nástroje.

Ďalšie informácie o vydávaní a zbieraní poštových známok EUROPA nájdete napríklad aj na internetovom blogu: EUROPA Stamps.


Autor: Vojtech Jankovič

Filatelistickí partneri

POFIS - Poštová filatelistická služba
EXPONET - Virtuálna medzinárodná filatelistická výstava
Slovenská spoločnosť olympijských a športových zberateľov
Filaso.cz ...alebo filatelisti pre seba
OLYMPSPORT - Česká asociácia pre olympijskú a športovú filateliu
ZSF - Zväz slovenských filatelistov