Celoslovenská zberateľská burza v Košiciach

Pozvanie na celoslovenskú zberateľskú burzu v Košiciach.

16. 06. 2024

Filatelistická knižná literatúra:
E. Smažák: Paralympijské hry vo filatelii

E. Smažák: Paralympijské hry vo filatelii
Autor: Vojtech Jankovič
Publikované: 13. 09. 2020 22:34

Predstavenie knižnej publikácie Paralympijské hry vo filatelii


Paralympijské hry vo filatelii / Paralympic Games in PhilatelyParalympijské hry vo filatelii


Názov: Paralympijské hry vo filatelii / Paralympic Games in Philately

Autor: Ervín Smažák

Preklad do angličtiny: Vojtech Jankovič

Grafické vyhotovenie: Artwell Creative, s.r.o. (Peter Buček)
Tlač a vyhotovenie: Knihtač Gerthofer, Zohor
Vydavateľ: ERVO - Ervín Smažák, Bratislava
Rok vydania: 2012
Počet strán: 50
Formát: Formát 25,4 x 33,4 cm na výšku
Väzba: Tvrdá
ISBN 978-80-971034-0-8Publikácia vnikla pri príležitosti vydania slovenskej poštovej známky k XIV. Paralympijským hrám v Londýne 2012 ako súčasť propagácie a prípravy Slovenského paralympijského družstva na tieto hry. Približuje a filatelistickým materiálom (najmä poštové známky, obálky prvého dňa a príležitostné pečiatky) dokumentuje históriu paralympijského športu a postupný vznik a usporadúvanie letných a neskôr aj zimných paralympijských hier. V druhej časti približuje paralympijský šport na Slovensku a jeho úspechy, opäť s bohatou obrazovou dokumentáciou vydaných poštových a filatelistických materiálov. Nechýba filatelistická dokumentácia paralympijského športu na dvoch úspešných filatelistických výstavách SLOVOLYMPFILA 2004 a 2008, poštová známka k 10. výročiu Slovenského paralympijského výboru 2005 a poštové známky s personalizovanými kupónmi s vyobrazením úspešných slovenských paralympionikov. V tretej časti je zobrazená a bližšie popísaná príležitostná slovenská poštová známka k XIV. Paralympijským hrám v Londýne 2012 a príležitostná pečiatka a pamätný list k jej inaugurácii.
Všetky texty a popisy materiálov sú dvojjazyčné: slovensky a anglicky.

Súčasťou publikácie je poštová známka a obálka prvého dňa vydania (FDC) k XIV. Paralympijským hrám v LONDÝN 2012 a číslovaný pamätný list s touto známkou a s príležitostnou pečiatkou k jej slávnostnej inaugurácii.

Paralympijské hry vo filatelii

Paralympijské hry vo filatelii

Paralympijské hry vo filatelii


Zhrnutie


Knižná publikácia Paralympijské hry vo filatelii s filatelistickými prílohami od Ervína Smažáka prináša doteraz nepublikovaný prehľad nielen všetkých vydaných poštových známok ale aj iných filatelistických materiálov s tematikou paralympijského športu a filatelistické zdokumentovanie všetkých letných a zimných paralympijských hier, čím ponúka návod pre začínajúcim zberateľom, kde začať a pokročilým zberateľom pomáha skompletizovať ich zbierky. Veľkou výhodou aj pre zahraničných zberateľov je, že všetky texty a popisy materiálov sú dvojjazyčné: slovensky a anglicky. Priložený pamätný list je hodnotným doplnením tematickej zbierky venovanej paralympijskému športu, prípadne zbierky venovanej slovenským známkam a filatelii.
Knižnú publikáciu Paralympijské hry vo filatelii s filatelistickými prílohami si možno objednať na adrese: filanotes@gmail.com.

Filatelistickí partneri

POFIS - Poštová filatelistická služba
EXPONET - Virtuálna medzinárodná filatelistická výstava
Slovenská spoločnosť olympijských a športových zberateľov
Filaso.cz ...alebo filatelisti pre seba
OLYMPSPORT - Česká asociácia pre olympijskú a športovú filateliu
ZSF - Zväz slovenských filatelistov