Looking-buying for red meter Michalovce Pivovar Slovensko

Looking for the red meter Michalovce Pivovar from the Slovak State period 1939 - 45

13. 02. 2021

Personalised adjusted printing sheet (PersUTL):
Slovak Records - Turzovka the capital of records (postage stamp ZSF)

Slovak Records - Turzovka the capital of records (postage stamp ZSF)
Date of Issue: 12. 08. 2011
Face value: T2 50g 
Postage stamp dimensions: 32,5 x 26,5 mm + k 32,5 x 26,5 mm
Printing sheet form: UTL
Stamps in printing sheet: 8

Angličtina / English

Use translation by Google Translate (no guarantee).

Personalised miniature sheet with the postage stamp 40th anniversary of the ZSF issued for the 11th record attempt in the village Turzovke in the 40th Beskydy festivities.
Adjusted printing sheet:

Personalised adjusted printing sheet (PersUTL) Slovak Records - Turzovka the capital of records (postage stamp ZSF) (Adjusted printing sheet)


Personalizovaný upravený tlačový list (PersUTL) so známkou 40. výročie založenia ZSF k 11. pokusu o rekord v obci Turzovke v rámci 40. Beskydských slávností je klasifikovaný ako súkromný - objednávka a grafický návrh: Slovenské rekordy.

_______________________________ . _______________________________

PREDAJ personalizovaného UTL:


Pozrite: Aktuálna ponuka personalizovaných tlačových listov

_______________________________ . _______________________________


Thematic description and context:

TURZOVKA 12. - 13. 8. 2011 - V Turzovke počas 40. Beskydských slávností sa uskutočnil v poradí 11. pokus o rekord, ktorého sa zúčastnilo 1.370 ľudí zo Slovenska, Čiech, Poľska, Nemecka, Veľke Británie, Ukrajiny, Brazílie a Uruguaja. Turzovčanom sa vlastný rekord z roku 2001 s 2001 účastníkmi v štafetovom pití piva v časovom limite 12 hodín nepodarilo zlomiť. Do štafetového pitia piva sa zapojili aj mladomanželia Bytčánkovci so svojimi svadobčanmi. Domáci Jozef Perďoch sa stal 14.000 účastníkom turzovských rekordov za ich 11-ročnú históriu. Knihu slovenských rekordov mu odovzdal zástupca primátora Turzovky Kamil Kobolka. Na podujatí udelili v poradí siedmy titul Rekordman roka. Získala ho Antónia Kozáková z obce Ruská, okres Michalovce za najväčšiu zbierku servítok na svete, ktorá pozostáva z 50.000 kusov. Na odovzdávaní však nebola osobné prítomná.

Spomedzi žien bola na pivnom rekorde najstaršia účastníčka 81-ročná Agnesa Krasulová. Počas celého dňa bol pre návštevníkov slávností pripravený program, v ktorom vystúpili mažoretky a slovenská speváčka Beáta Dubasová. Bola zároveň predsedkyňou poroty speváckej súťaže Turzovská hviezdička. V druhej polovici dňa zaujala česká skupina ŠVEJK c.k. ŠRAML.

V Turzovke pokrstili aj prvú poštovú známku Slovenských rekordov a mesta Turzovka. Pivom ju poliali minister kultúry Daniel Krajcer, minister hospodárstva Juraj Miškov a minister práce, sociálnych vecí,rodiny Jozef Mihál a primátor Turzovky Miroslav Rejda. Ide o známku s personalizovaným kupónom v hodnote 40 centov, ktorá vyšla v limitovanom náklade 90 ks.


Author (source) of the description: www.slovenskerekordy.sk


Philatelic partners

POFIS - Postal philatelic service
EXPONET - Virtual international philatelic exhibition
Slovak Society of Olympic and Sports Collectors
Filaso.cz ...or philatelists for themselves
OLYMPSPORT - Czech Association for Olympic and Sport Philately
ZSF - Union of Slovak Philatelists