Vzdelávací program ZBERATEĽSTVO na univerzite tretieho veku úspešne pokračuje

Pozvánka na štúdium vzdelávacieho programu ZBERATEĽSTVO so zameraním na filateliu a filokartiu na Univerzite tretieho veku UNIZA v Žiline.

27. 06. 2021

Výstavy, súťaže a iné akcie:
Nová verzia EXPONETu v ostrej prevádzke

Nová verzia EXPONETu v ostrej prevádzke
Autor: Vojtech Jankovič
Zdroj: www.exponet.info
Publikované: 09. 03. 2014 02:52

Informácia o spustení ostrej prevádzky novej verzie virtuálnej filatelistickej výstavy EXPONET.

Virtuálna filatelistická výstava EXPONET

Verím, že mnohí z vás poznajú najväčšiu virtuálnu filatelistickú výstavu na internete s názvom EXPONET. A tí čo ju nepoznajú, snáď príjmu naše pozvanie sa s ňou zoznámiť. Ide o vskutku jedinečný projekt, ktorý v súčasnosti predstavuje jednoznačne najväčší virtuálny súbor filatelistických exponátov na celom internete. Aktuálne obsahuje 840 filatelistických exponátov rôzneho rozsahu a zamerania, ktoré sú voľne prístupné každému návštevníkovi.

Pretože vývoj napreduje, pôvodná funkcionalita po obsahovej ani používateľskej stránke už nestačila, a bolo načase súčasnú verziu inovať, resp. kompletne prepracovať. Vzniklo od základov novo koncipované riešenie EXPONETu, ktoré je po úspešnom otestovaní nasadené v ostrej prevádzke na známej adrese www.exponet.info.

Nové riešenie EXPONETu okrem iného ponúka:

  1. Jednoduchšie a intuitívnejšie ovládanie formou prehľadné užívateľského rozhrania a jednoduchého obslužného menu.
  2. Nové možností vyhľadávania a zobrazovania exponátov, vyberom z viacerých viacúrovňových výberových zoznam. Napríklad:
  3. Nové možnosti kvalitného zobrazovania exponátov cez fotogalériu v bežnom a vysokom rozlíšení.
  4. Napojenie na filatelistické výstavy s možnosťou vopred hodnotiť exponáty (pred výstavou prístupné len pre porotcov výstavy), ktoré už bolo otestované na troch národných a regionálnych výstavách s veľmi pozitívnou odozvou.
  5. Plnú podporu troch jazykov: čeština, angličtina a nemčina s prípravou na ďalšie jazyky vrátane slovenčiny.

Virtuálna filatelistická výstava EXPONET

Nová verzia EXPONETu zatiaľ neobsahuje všetky exponáty, ktorú postupne presúvame, čo chvíľku potrvá, lebo okrem kopírovania dát je potrebné obrázky upraviť pre lepšie zobrazenie a doplniť popisy exponátov a väzby na vystavovateľov. Na druhej strane nová verzia EXPONETu už obsahuje úplne nové exponáty a stále pribúdajú ďalšie...


Vopred ďakujeme za vašu návštevu a uvítame vaše názory a pripomienky, ktorá nám - ako všetci zainteresovaní veríme - pomôže priniesť ešte lepšiu virtuálnu výstavu, ktorá bude mať nielen bohatý a zaujímavý obsah, ale bude sa dať ľahko a jednoducho používať, čím prinesie všetkým návštevníkom to, čo hľadajú. Na pripomienky, prosím, použite nižšie uvedenú linku "Pridať komentár" alebo linku "Kontakt" v dolnej časti priamo v novej verzii EXPONETu www.exponet.info.


Autor: Vojtech Jankovič

Filatelistickí partneri

POFIS - Poštová filatelistická služba
EXPONET - Virtuálna medzinárodná filatelistická výstava
Slovenská spoločnosť olympijských a športových zberateľov
Filaso.cz ...alebo filatelisti pre seba
OLYMPSPORT - Česká asociácia pre olympijskú a športovú filateliu
ZSF - Zväz slovenských filatelistov