Collectors Fair BRATISLAVA COLLECTORS DAYS 2020

Invitation to the 17th Collectors Fair BRATISLAVA COLLECTORS DAYS 2019 in Bratislava (Slovakia).

05. 06. 2020

Notifications - Remarks:
Prizes for the most beautiful postage stamps of the year 2019 were awarded during the Postage Stamp and Philatelic Day Celebration

Prizes for the most beautiful postage stamps of the year 2019 were awarded during the Postage Stamp and Philatelic Day Celebration
Author: POFIS
Source: www.pofis.sk
Published: 20. 12. 2019 17:02

Angličtina / English

Use translation by Google Translate (no guarantee).

Reportage from the gala evening on the occasion of Postage Stamp Day and Philately 2019.

Základné informácie:Cenu generálneho riaditeľa Slovenskej pošty, a.s., „Krištáľovú známku“ za najlepšiu emisiu poštovej známky roku 2019 získala poštová známka „Česko-Slovenské légie a M. R. Štefánik“, ktorej autorom výtvarného návrhu je prof. Dušan Kállay a autorom rytiny František Horniak.

Ocenenia ministra dopravy a výstavby SR boli udelené v troch kategóriách: Najkrajší výtvarný návrh, Najkrajšia rytina a Najkrajšia poštová známka. Cenu za Najkrajší výtvarný návrh poštovej známky získal Adrian Ferda za emisiu „Predsedníctvo SR v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe“. V kategórii Najkrajšia rytina získal ocenenie František Horniak za emisiu poštovej známky „Česko-Slovenské légie a M. R. Štefánik“ a v kategórii Najkrajšia známka roka získali ocenenie pána ministra prof. Dušan Kállay a František Horniak za realizáciu „Deň poštovej známky: Vincent Hložník.

Nakoniec programu štatutárny zástupca Zväzu slovenských filatelistov RNDr. Pavol Lazar odovzdal ocenenie RNDr. Milanovi Antálovi, dlhoročnému predsedovi klubu bratislavských filatelistov, za celoživotný prínos v oblasti organizovanej filatelie.

Počas slávnosti Dňa poštovej známky a filatelie boli udelené ceny za najkrajšie poštové známky roka 2019


Návštevníci podujatia mali možnosť vidieť aj výstavu ocenení Slovenskej pošty, a.s., ktoré dosiahla v roku 2019 na zahraničných filatelistických výstavách v rekordnom počte.

Spomedzi neuveriteľných 10 cien pritom 5 cien získala len jedna známka „Umenie: Ladislav Bielik – Muž s odhalenou hruďou pred okupačným tankom“, a to: 2. miesto v súťaži o najkrajšiu rytú známku Európskej únie v Bruseli, 3. miesto v súťaži o najkrajšiu známku sveta vo Viedni a jedno 1. a dve 3. miesta v súťaži o najlepšie známky sveta v Madride. Na madridskej výstave Slovenská pošta navyše získala ešte cenu za najkrajší hárček sveta vydaný za posledných 5 rokov za poštovú známku „1150. výročia príchodu sv. Cyrila a Metoda na Veľkú Moravu“ z roku 2013 a cenu za najlepší dizajn poštovej známky za emisiu „Deň poštovej známky: Alfons Mucha – Hradčany“.Veľmi úspešná bola aj účasť Slovenskej posty na svetovej filatelistickej výstave CHINA 2019 WORLD STAMP EXHIBITION konanej v meste Wuhan, na ktorej získala zlatú medailu v triede A Svetovej poštovej únie určenej pre vydavateľov poštových známok a veľkú striebornú medailu v súťažnej triede literatúra za publikáciu „25. rokov slovenskej známkovej tvorby“. Táto publikácia, ktorá bola vydaná v minulom roku v spolupráci s Ministerstvom dopravy a výstavby SR, získala najnovšie aj pozlátenú medailu na špecializovanej výstave EXPO2019CINISELLO usporiadanej v talianskom meste Cinisello Balsamo.


Author: POFIS

Philatelic partners

POFIS - Postal philatelic service
EXPONET - Virtual international philatelic exhibition
Slovak Society of Olympic and Sports Collectors
Filaso.cz ...or philatelists for themselves
OLYMPSPORT - Czech Association for Olympic and Sport Philately
ZSF - Union of Slovak Philatelists