Current competitive philatelic exhibitions

Overview of current philatelic exhibitions with the possibility of participation of exhibitors - members of the Union of Slovak Philatelists (ZSF).

25. 02. 2020

New issues, inaugurations, the most beautiful stamps:
Slovakia has a postage stamp with Polivka. It was donated to him by wasters

Slovakia has a postage stamp with Polivka. It was donated to him by wasters
Author: Vojtech Jankovič
Source: aktualne.atlas.sk
Published: 27. 02. 2014 15:30
Updated: 23. 11. 2015 10:50

Angličtina / English

Use translation by Google Translate (no guarantee).

Information about a recession issue of a bogus postage stamp with Czech actor Bolek Polívka authors of which are Slovak postage stamps creators - artist and graphic designer Karol Felix and engraver František Horniak. Information about recession issue of a postage stamp with a fictitious Czech actor Bolek Polivka, whose authors are the creators of Slovak stamps - a graphic artist and engraver Karol Felix Frantisek Horniak. recession

Základné informácie:

  • Článok/oznam/správa/reportáž: Slovensko má poštovú známku s Polívkom. Venovali mu ju povaľači
  • Anotácia: Český herec Bolek Polívka prišiel do Bratislavy predstaviť pokračovanie kultového filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Pri tejto príležitosti mu pred premiérou prezident Spoločnosti Povalač odovzdal poštovú známku s jeho podobizňou.
  • Autor: Red Kult
  • Dátum: 27. februára 2014
  • Zdroj: aktualne.atlas.sk


Fiktívna známka s českým hercom Bolkom Polívkom


„Známka je už teraz zberateľským kusom. Jej počet je striktne limitovaný a bude sa dať kúpiť iba cez Spoločnosť Povalač alebo na chystaných troch krstoch známky,“ uviedol šéf "povaľačov" Mišo Malicher.

Ako dodal: „Bolek je vo veku, kedy by známku mal mať. Zaslúži si ju a som rád, že sa jej úprimne potešil.“Fiktívna známka s českým hercom Bolkom Polívkom


Okrem Bolka Polívku sú členmi Spoločnosti Povalač aj autor známky Karol Félix, spevák skupiny Horkýže Slíže Peter Hrivňák s manželkou Katarínou, gitarista rovnomennej skupiny Juraj Štefánik, svetovo uznávaný hráč na zobcovú flautu, saxafón a píštaly Jiří Stivín alebo bábkoherec Rudo Kratochvíl. Cieľom Spoločnosti je "zachovať tradíciu povaľačstva v jeho plnej kráse a so všetkými kladmi i zápormi. Spoločnosť sa zároveň zaväzuje šíriť pohodu a veselosť."Podľa neoficiálnych informácií Spoločnosť Povaľač pripravuje novú "známku" venovanému ďalšiemu vynikajúcemu česko-slovenskému hercovi, humoristovi a zabávačovi. Tipnete si, kto to bude?


Author: Vojtech Jankovič

Philatelic partners

POFIS - Postal philatelic service
EXPONET - Virtual international philatelic exhibition
Slovak Society of Olympic and Sports Collectors
Filaso.cz ...or philatelists for themselves
OLYMPSPORT - Czech Association for Olympic and Sport Philately
ZSF - Union of Slovak Philatelists