New issue of the journal SLOVENSKÁ FILATELIA 2024/1

Information on the publication of a new issue of the philatelic magazine SLOVENSKA FILATELIA, which brings current philatelic information and specialized articles in the field of philately and postage stamp collecting.

15. 04. 2024

Books, magazines and other publications:
Issue of the monograph Frantisek Horniak: World of Stamps with the subtitle Delineavit & Sculpsit

Issue of the monograph Frantisek Horniak: World of Stamps with the subtitle Delineavit & Sculpsit
Author: Vojtech Jankovič (s použitím podkladov na www.slovart.sk)
Published: 16. 06. 2012 17:24

Angličtina / English

Use translation by Google Translate (no guarantee).

Informácia o vydaní monografie František Horniak: Svet známok s podtitulom Delineavit & Sculpsit.

Autor textu: Antónia Paulyniová
Preklad do anglického jazyka: Vojtech Jankovič
Fotografie a ilustrácie: František Horniak
Typografia: Vladislav Rostoka
Vydavateľstvo: Slovart
Tlač: TBB, a. s., banská Bystrica
Jazyk: slovenský, anglický
Počet strán: 300, tvrdá väzba
Rozmery: 24 cm x 10 cm x 30 cm

Na slovenskom knižnom trhu sa objavila dlho očakávaná (a pripravovaná) monografia slovenského rytca poštových pečiatok a známok Františka Horniaka s názvom František Horniak: Svet známok s podtitulom Delineavit & Sculpsit, ktorej autorkou je Antónia Paulyniová. Uvedenie tohto nevšedného knižného počinu vydavateľstva Slovart sa koná v troch etapách: 1. júna počas Bratislavských zberateľských dní 2012, 13. júna v bratislavskej predajni Panta Rhei a 16. júna v Galérii Františka Horniaka v jeho rodnej obci Žikava (pozri fotogalériu: Uvedenie a autogramiáda knihy František Horniak: Svet známok v Žikave.

Kniha je relatívne drahá, ale vďaka vynikajúcej grafickej úprave a vyčerpávajúco bohatému obsahu a súpisu všetkých Horniakovych známkových a pečiatkových miniatúr, stojí za to bližšie si ju pozrieť. Je dobre, že si dokážeme uctiť špičkových umelcov už za ich života. Veď nie je na svete mnoho rytcov, ktorí sa môžu pochváliť najkrajšou známkou na svete (a nie jednou!).Monografia František Horniak: Svet známok s podtitulom Delineavit & Sculpsit


Stručná charakteristika knihy zo stránky vydavateľstva SLOVART:

Monografia František Horniak približuje širokej verejnosti ryteckú a známkovú tvorbu jedného z prvých slovenských oceľorytcov, ktorého tvorba dosiahla v súčasnosti najvýznamnejšie medzinárodné ocenenie v oblasti tvorby známok. Bohatým obrazovým materiálom dokumentujúcim Horniakovu ryteckú tvorbu a autorka A. Paulinyová predstavuje dielo umelca a súčasne ponúka pohľad na tvorbu známkovej oceľorytiny, špecifickej ryteckej disciplíny, ktorej história sa na Slovensku začala písať až v posledných desaťročiach minulého storočia. Publikácia obsahuje biografiu, súpis výstav, zoznam ocenení, katalóg rytín, zoznam vyobrazení a výberovú bibliografiu. Text publikácie je v slovenskom i v anglickom jazyku. V bibliofilskej edícii (100 ks) budú vložené aj grafické listy umelca.


Knihu Antónie Paulinyovej František Horniak: Svet známok s podtitulom Delineavit & Sculpsit si môžete kúpiť za veľmi výhodnú cenu v našom internetovom obchode s literatúrou.


Author: Vojtech Jankovič (s použitím podkladov na www.slovart.sk)

Philatelic partners

POFIS - Postal philatelic service
EXPONET - Virtual international philatelic exhibition
Slovak Society of Olympic and Sports Collectors
Filaso.cz ...or philatelists for themselves
OLYMPSPORT - Czech Association for Olympic and Sport Philately
ZSF - Union of Slovak Philatelists