New issue of the journal FIP Flash 136 – JANUARY 2024

New issue of the informative journal the World Philatelic Federation FIP Flash.

16. 02. 2024

Personalised adjusted printing sheet (PersUTL):
Inter Bratislava - 40th anniversary of the 1st title of Czechoslovak champion in basketball in 1979 (postage stamp State motif)

Inter Bratislava - 40th anniversary of the 1st title of Czechoslovak champion in basketball in 1979 (postage stamp State motif)
Date of Issue: 08. 11. 2019
Face value: T2 50g 
Printing sheet form: UTL
Stamps in printing sheet: 8
Amount printed: 100

Angličtina / English

Use translation by Google Translate (no guarantee).

Personalised miniature sheet with the postage stamp State motif prepared on the Inter Bratislava - 40th anniversary of the 1st title of Czechoslovak champion in basketball (1979 - 2019)


Text motifs: INTER BRATISLAVA / 40. výročie 1. titulu / majstra Československa / 1979 - 2019

Pictorial motifs: Portréty lídrov tímu (V. Padrta, L. Hagara, J. Sedlák, M. Kotleba, P. Rajniak, S. Kropilák), trénera (K. Klementis) a vedúceho tímu (A. Blaha).

Adjusted printing sheet:

Personalised adjusted printing sheet (PersUTL) Inter Bratislava - 40th anniversary of the 1st title of Czechoslovak champion in basketball in 1979 (postage stamp State motif) (Adjusted printing sheet)


Okrem základného PersUTL so všetkými šiestimi basketbalistami, trénerom a manažérom, bol na základe požiadaviek jednotlivých zobrazených basketbalistov dodatočne pre každého z nich vytvorený PersUTL v rovnakom dizajne, ale s vyobrazením jedného basketbalistu. Tieto PersUTL boli vydané len v počte 5 kusov s vyobrazením každého basketbalistu.Personalizovaný upravený tlačový list (PersUTL) so známkou Štátny motív k 40. výročiu zisku 1. titulu majstra Československa v basketbale basketbalovým klubom Inter Bratislava je klasifikovaný ako súkromný - objednávka a grafický návrh: Slovenská spoločnosť olympijských a športových zberateľov (SSOŠZ).

_______________________________ . _______________________________

PREDAJ personalizovaného UTL:


Pozrite: Aktuálna ponuka personalizovaných tlačových listov

_______________________________ . _______________________________


Thematic description and context:

Žiaden iný klub okrem Interu zo Slovenska sa nestal štyrikrát majstrom Česko-Slovenska. Pre Inter boli zlatými predovšetkým roky, keď sa tím pohyboval na absolútnom československom vrchole, štyrikrát získal primát v I. Lige a reprezentoval náš bývalý štát v Európskom pohári majstrov. V sezóne 1960-61 získala titul majstra Československa Iskra Svit, ako prvé a na dlhé roky jediné družstvo zo Slovenska. Až "musel prísť" bratislavský Inter, aby výraznejšie prelomil hegemóniu českých, konkrétne pražských a brnenských klubov, medzi ktoré sa ešte kde-tu vklinila Dukla Olomouc. "Kropilákovci" sa stali majstrami v sezónach 1978-79, 1979-80, 1982-83 a 1984-85. Nie náhodou sa vtedajším hráčom hovorilo „kropilákovci“. Stano Kropilák bol osobnosťou, ktorá sa najvýraznejšou mierou zaslúžila o všetky tituly. A v tom čase aj o neustále preplnenú halu na Trnavskej ulici, kde bolo neraz kumštom nájsť čo len jediné voľné miesto, najmä na zaujímavých medzinárodných stretnutiach a súbojoch s VŠ Praha, Zbrojovkou Brno, ale aj Spartou Praha, Duklou Olomouc i niektorými slovenskými družstvami. V tom čase s Kilym hrávali Peter Rajniak, Justín Sedlák, Pavol Bojanovský, Marián Kotleba, Ljuben Hagara, Blažej Mašura, Vladimír Padrta, Ján Plesník, ako aj Ľuboš Považanec, Milan Oleríny či Marián Vančík. Všetkým bolo jasné, že takáto generácia hráčov sa nerodí každý deň.


Author (source) of the description: INTER BRATISLAVA


Philatelic partners

POFIS - Postal philatelic service
EXPONET - Virtual international philatelic exhibition
Slovak Society of Olympic and Sports Collectors
Filaso.cz ...or philatelists for themselves
OLYMPSPORT - Czech Association for Olympic and Sport Philately
ZSF - Union of Slovak Philatelists